Trafo Hurdası

By | Ağustos 6, 2018

Tam adı transformatör olsa da insanlar kısa adı olan trafo şeklinde telaffuz etmektedir. Trafoların amacı ise elektrik akımını yükseltir ya da düşürür. Yani çok yüksek voltajı üzerine alır belirlenen bir ayarda elektrik akımı dağıtır. Örneğin; bir kasabanın veya bir şehrin çeşitli yerlerinde trafolar bulunur ve buradaki tüm hanelere elektrik gönderimini aynı akım şiddetinde gönderir. Genel olarak fabrikalarda da tercih edilmektedir. Ancak bazı durumlarda arızalanabilir, yanabilir, patlayabilir bu gibi süreçlere maruz kalan trafo yapılması bir hayli maliyetli olduğu için trafo hurdası olarak geri dönüşüme verilir. Gerilim trafosu olarak da adlandırılan bu cihazlar şebeke elektriğinden tutun evlerimize, iş yerlerimize kadar elektrik dağıtımı görevini üstlenir. Yanmış trafo veya patlamış trafoların haricinde belli bir zaman sonra görevini yerine getiremez yani kullanım ömrünü tamamlamış olmasından dolayı da hurda trafo olarak sınıflandırılmak zorunda kalır.

Bazı dönemlerde mevcut trafo yeterli kapasitede olmayabilir. Yani bir fabrika için 1250 KVA trafo iş görürken fabrikanın büyümesiyle birlikte elektrik gücünü karşılayamaması durumunda 1600 KVA trafo kullanılmak istenebilir. Bu bir örnektir. Yani trafo hurdası olarak sınıflandırmadan önce sadece arızalı olmasına gerek yok. Firmamız ikinci el trafo olarak satın alacağı için sizlere hurda değil ikinci el malzeme fiyatı verecektir. Bu sadece sağlam trafo için geçerli değil aynı zamanda arızalanmış olan yanmış ya da patlamış olan trafolar da hurda niyetine alınmaz. Malzeme olarak alınır, bakım onarımı yapılır eksik olan yağı tamamlanır ve yeniden geri dönüşüm sürecinden sonra piyasaya satılmak üzere hazır hale getirilir.

Firmamız 400 KVA hurda trafodan tutun, 1600 KVA ve üstündeki tüm trafo hurdası alımı gerçekleştirmektedir. Ayrıca trafo elektrik aksamı, trafo pano hurdası, trafo yağı, trafo direği alımı da yapmaktadır.

Hurda trafo fiyatı verilirken trafoda kullanılan malzemeye göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Trafonun markası, model yılı, iç sargısının alüminyum, çinko veya bakır olması, içerisindeki yağ miktarı, kilosu fiyatı belirleyen unsurlardır. Bu nedenle satmak istediğiniz hurda trafonun resimlerini WhatsApp numaramız olan 0505 004 07 02 göndermenizi istemekteyiz. Mümkün olduğu kadar trafo üzerindeki levhanın bize gönderilmesi yeterli olacaktır. Anında fiyat verilir ve gerekli yükleme işlemi yapılır. Ödeme ise nakit olarak yapılmaktadır.

Telefon WhatsApp: 0505 004 07 02

E-Mail: bilgi@nethurdaci.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir