Gebze Makine Hurdası

By | Aralık 12, 2018

Hepimizin bildiği üzere ve de hayatımızın birçok bölümün de karşılaştığımız ve hurda olarak isimlendirdiğimiz malzemeler vardır. Bu malzemelerin nasıl tam anlamıyla hurda haline geldiğini merak ettiniz mi? Peki bu hurda olarak adlandırdıklarınız aslında gerçekten hurda mı? Sizin ve bütün insanoğlunun hurda olarak adlandırdığı parçalar aslında eskimiş işe yaramaz işlevinden düşmüş performans eksikliğine uğramış araç ve gereçlerdir. Peki ya asıl hurda nasıl olur? Bu işlevlerini kaybetmiş olan parçaların Professional olarak hurda baskı makineleri ile dümdüz hale getirilmesi ve artık işlevlerinden hiçbirini kullanamaz hale gelmesi sonucu oluşan çeşitli maddelerden meydana gelen malzemelerin mesela çinko bakır demir gibi birçok kullanım alanı olan parçaların bu Professional ikinci el makineler sayesin de sadece hammaddeleri haline gelmesidir.

Makina Hurdası

Genel olarak büyük şirketler de ve fabrikalar da kullanımı tercih edilen hurdacı olarak adlandırılan makineler son derece dayanıklı olan bu makineler birçok maddeyi geri dönüşüme kazandırmak için hurda haline getirir. Şirketlere ve fabrikalara kazandırdığı en büyük özellik hammaddelerine ayrılmış maddelerin paketleme ve yer kaplamama hususunda son derece verimlilik sağlamasıdır. Makine hurdası fabrika boyu makineler olmakla beraber ağırlıkları tonları bulabilmektedir. Her alan da yapılan dönüşümlerden birbirinden farklı özellikler taşıyan hurdacılar bulunmaktadır. Örneğin kağıt geri dönüşümleri için kağıt kesici, metal parçaların geri dönüşümleri için baskı hurda makineleri bulunmaktadır. Hurdalar sanayi de büyük gelir kaynağı olarak görülmektedir. Bir firmanın yaptığı geri dönüşüm hurdası maliyet yönünden firmaya büyük kazanç sağlar. Maliyetin düşmesiyle birlikte satış fiyatlarına da oldukça olumlu bir şekil de yansır. Tüketici açısından bu durum oldukça güzel olmakla birlikte cebi yakmayan cinstendir.

Makine Hurdaları

Hurda makinelerinden bahsetmek gerekirse Hurda Kavrama Aparatlı Kamyon Üzeri makine hurdaları bu alan da en çok kullanılan makinelerden birisidir. Sabit olmayışı ve istenilen bölgeye gidebilmesi ile birlikte oldukça ağır tonajdaki hurdalarında kaldırılabilmesini sağlayan bu araç hem zaman hem de maddi açıdan oldukça verimli bir araçtır.  Bu araçtan sonra hurda malzemelerin hurda haline getirilmesinde önemli bir rol oynayan makine ise Hurda Yükleme Ahtapotudur. Bu makinenin işlevi genel de pres halinde bulunan hammadde mıknatıs tarafından çekilebilen yada ittirilebilen veya tuttuklarını serbest bırakabilen araçlardır. Kullanım amacı baskı haline getirilen hurdaları kamyon kamyonet veya tırlara yüklemektir.  Hayatımıza sanayi alanın da büyük verimlilik ve katkı sağlayan bu araçlar son zamanların en çok tercih edilen hurda makineleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir