Gebze Bilgisayar Hurdası

By | Aralık 3, 2018

Gebze bilgisayar hurdası, Gebze bilgisayar kasası hurdası, Gebze bilgi işlem hurdası, Gebze monitör hurdası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm dünyada artık geri dönüşüm bütün insanlar tarafından uygulanan ve çevre bilinci olan kişiler tarafından desteklenen bir projedir. Evlerde, işyerlerinde kullanılmayan ya da arızalanmış olan bütün eşyaların şuan günümüz teknolojisinde geri dönüşümü mümkün hale gelmiştir. Bu sayede hiçbir eşya doğaya bırakılıp zarar vermeden geri dönüşümü yapılıyor ve tekrardan kullanılabilir hale getirilebiliyor. Dünyamız artık giderek çevre kirliliğine maruz kalmakta ve bunun etkilerini doğada olumsuz yönde görmekteyiz. Bu sebeple hurdacılık işi ile ilgilenen kişiler, doğaya bırakılan ve uzun süre kalması sonucunda zarar veren parçaları toplayarak gerekli birimlere iletmektedirler.

Teknoloji bütün dünyada git gide gelişmekte ve bununla birlikte teknolojik aletlerin kullanımı da artmıştır. Bu teknolojik aletlerin en başında ise hemen hemen her evde bulunan kişisel bilgisayarlar ve şirketler kullanılan bilgisayarlardır. Bu bilgisayarların uzun süre kullanılması sonucu oluşan deformasyonlar ya da yenisi alınınca eskisinin rafa kaldırılması durumunda, bilgisayar hurdası işini yapan kişiler bu bilgisayarları toplamaktadır. Bu sayede işe yaramayan her türlü bilgisayarınızın çevreye duyarlı kişiler tarafından geri dönüşü yapılmaktadır. Bilgisayar hurdacılığında anakart, CPU, RAM, DVD-ROOM, modem, ses kartı, yazıcı, barkod yazıcılar, dekon yazıcı ve buna benzer birçok bilgisayar parçanızın da kullanılmadığı takdir de geri dönüşümü yapılmaktadır.

Günümüzde hızlı bir şekilde değişen teknoloji sayesinde her geçen gün yeni ürünler çıkmakta ve bu teknolojiyi yakın bir şekilde takip eden kişi sayısı da oldukça fazladır. Yeni çıkan bir ürünü daha diğerini daha eskitemeden yenisini almakta olan kişi sayısının fazlası olması hurdaya çıkan ürün sayısının da artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kullanılmayan ve sağlam olan parçalar ayrılırken kullanılmayacak olan parçaların bilgisayar hurdacıları tarafından ayrılarak geri dönüşüme verilir. Hurdaya çıkan bilgisayarların içlerinde bulunan metal, plastik, kıymetli maddeler ya da elektronik sistemlerinin bilgisayarın içerisinden ayrılması ile geri dönüşüm işi yapan firmalar ve onlara ait olan geri dönüşüm tesislerinde işlenmekte ve tekrardan kullanılabilir bir şekilde hammaddeye dönüştürmektedirler. Maalesef ki dünyada var olan geri dönüşüm tesisleri ülkemizde bulunmamaktadır. Bu nedenle ülkemizde geri dönüşüm işi ile ilgilenen firmaların geri dönüşüm tesislerini yurtdışında var olanlardan yapmakta ve bu sayede ülkemizdeki geri dönüşüm parçaları değerlendirilmiş olmaktadır. Fakat bu tesislerin ülkemizde olmamasının avantajları da bulunmaktadır. Çünkü bu geri dönüşüm tesisleri aynı zamanda yoğun kimyasal gazlar üretmekte ve ülkenin hava sahasını ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir